Vans4Adventure
„We will prepare your Van 4 Adventure”
Vans4Adventure to marka Crazy Is Life. W jej ramach projektujemy i tworzymy wyposażenie wnętrz kamperów i vanów. Ponadto możemy wprowadzić ulepszenia elektryczne do Twojego samochodu, takie jak: panele słoneczne, akumulatory hotelowe, ładowarki USB, ogrzewanie postojowe i wiele innych.
Jesteś fanem sportów outdoorowych, górskich czy wodnych? A może jesteś aktywnym fotografem krajobrazu? Jeśli spędzasz czas aktywnie i potrzebujesz samochodu będącego mobilną bazą z wielką chęcią go dla Ciebie przygotujemy.
Posiadamy ogromne doświadczenie zdobyte podczas własnych wyjazdów gdzie wspinamy się, chodzimy po górach, jeździmy na rowerze czy fotografujemy. Dlatego chętnie doradzimy Ci jakie rozwiązania sprawdzą się do Twojego tybu spędziania wolnego czasu. Jednak przede wszystkim wysłuchamy Twoich potrzeb i zaadaptujemy Twojego vana tak abyś mógł czuć się maksymalnie komfortowo i mógł czerpać garściami podczas realizowania Twojej outdorowej pasji.
Celem Vans4Adventure jest przygotowanie Twojego Vana na przygodę!
V4A Blog
V4A Facebook
V4A Instagram
V4A Service
Nasz Van
Od samego początku wiedzieliśmy jaki samochód będzie najlepszy na naszego vana. Byliśmy absolutnie pewni, że chcemy kupić Volkswagena T4 Multivan. Po kilku miesiącach poszukiwań w końcu znaleźliśmy tego jedynego. Jest to VW T4 Multivan z silnikiem 2.4D (2.4l diesel), może nie jest nowoczesny, ale nadal w fantastycznym stanie!
Głównym powodem wyboru VW była chęć posiadania uniwersalnego samochodu w kompaktowych rozmiarach. Dzięki sprytnym rozwiązaniom VW zastosowanym we wnętrzu możemy bardzo szybko (zaledwie 5 minut) przekształcić naszego vana z 7-osobowego kombi w 2-osobowego dostawczego lub przy użyciu samodzielnie wykonanego wyposażenia wnętrza w kampera. Oznacza to, że nasz van jest 3w1. Cały czas jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru.
Wyposażenie Wnętrza
Aby dostosować przestrzeń wewnątrz naszego vana do długich podróży, wyposażyliśmy go w 2 szafki ze sklejki. Pierwsza wyposażona jest w kuchenkę gazową oraz 2x10l zbiorniki na wodę. Pod nim umieszczona jest butla z gazem. Druga przeznaczona jest do przechowywania kosmetyków, żywności, garnków i innych akcesoriów kuchennych. Składa się z 4 szuflad w których umieszczone są plastikowe boxy. W boxach przechowujemy wszystkie swoje rzeczy, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pomiędzy szafkami jest wystarczająco dużo miejsca na małą lodówkę (Yeticool bx30), która jest dodatkowym magazynem na żywność.
W tylnej części vana umieściliśmy prysznic turystyczny, który jest bardzo przydatny podczas długich podróży.
Kabina Prysznicowa
Jak wspomniałem powyżej w bagażniku vana został umieszczony prysznic turystyczny. Znajduje się blisko okna, co wystarcza do jej nagrzania aby wieczorem wziąć ciepłą kąpiel.
Prysznic to zbiornik o pojemności 10l z własną ręczną pompką. Został zakupiony w Decathlonie i szczerze go polecam. Ilość wody w zupełności wystarcza dla 2 osób.
Aby kąpieli była bardziej komfortowy klapę bagażnika przekształciliśmy na kabinę prysznicową. Wykonana została ona z standardowych zasłon prysznicowych, które zostały przymocowane za pomocą zatrzasków do klapy. Dzięki tem łatwo i szybko można je założyć czy ściągnąć.
Bateria hotelowa
Jest to dodatkowa bateria umieszczona pod siedzeniem kierowcy. Akumulator ma pojemność 80Ah i ma za zadanie zasilić lodówkę, ogrzewanie postojowe, przetwornicę DC/AC oraz inne gadżety elektroniczne typu smartfon, aparat, zegarek itp. Gdy silnik jest wyłączony, akumulator hotelowy jest całkowicie oddzielony od akumulatora głównego. Dlatego o jego stan mogę być spokojny. Mam na myśli to, że nawet jeśli akumulator hotelowy zostanie rozładowany, główny akumulator będzie nadal w dobrym stanie i dalej będę mógł uruchomić silnik. Dodatkowo cały czas bateria hotelowa jest ładowana przez panele słoneczne, ponadto jest też ładowana przez alternator przy pracy silnika.
Panele Solarne
Aby naładować baterię hotelową podczas postoju na dachu vana zostały zainstalowane panele solarne. W skłąd zestawu wchodzą 3 elastyczne panele, które idealnie dopasowują się do powierzchni dachu vana. Każdy panel generuje maksymalnie 50 W mocy elektrycznej, więc wszystkie sumarycznie produkują 150 Watów. Są one podłączone do regulatora napięcia, które jest łącznikiem między panelami słonecznymi a akumulatorem hotelowym. Pomaga on odpowiednio zarządzać wygenerowaną energią elektryczną z paneli fotowoltaicznych, aby jak najlepiej naładować akumulator hotelowy.